Історія гімназії

Навчально-виховний комплекс «Буська ЗОШ І ступеня – гімназія імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка»
– заклад нового типу, заснований 1994 року на базі середньої школи №3 м. Буська, спочатку як Буська гімназія. Першим директором новоствореного закладу став В.Жолнович, з 2004 року його очолює О. Антонишин – учитель-методист, відмінник освіти України.
19 серпня 1997 р. Постановою КМУ гімназії присвоєно ім'я Є.О.Петрушевича — українського політичного і громадського діяча, Президента ЗУНР, який народився в м. Буську. У 2001 році рішенням ректорату гімназію включено у навчальний комплекс Львівського національного університету імені Івана Франка і надано статус – Буська гімназія імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка. У грудні 2010 року реорганізовано в НВК.
Педагогічний колектив закладу налічує 47 учителів. Сьогодні вони навчають 302 учні, 223 з яких – гімназисти.
НВК працює за індивідуальним навчальним планом, розробленим на базі типового плану МОН України. Навчання в старших класах відбувається за двома напрямками – гуманітарним та природничо-математичним.
Гімназисти беруть активну участь і перемагають у Всеукраїнських предметних олімпіадах ІІ, ІІІ та ІV етапів, у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика, конкурсах-захистах наукових робіт. У різні роки переможцями були: В.Боцян.(географія), П.Кутенський (історія), М Яцків. (українська мова та література), М.Баб’як (математика), О.Сосновська, І Сидоренко., В.Цьокан (біологія), О.Слободян (англійська мова).
З метою створення сприятливих умов для самовираження особистості в різних видах діяльності, розкриття нахилів, здібностей та обдарувань учнів у гімназії діють: Наукове товариство гімназистів, клуб "Ми-українці", дитяча організація Пласт, гуртки – вокальний, народної вишивки та народних ремесел. Найбільшою популярністю користується зразковий танцювальний колектив «Арніка» (керівник А.Діяк), а також секції футболу та «Кіокушинкай-карате»,
У гімназії діє учнівське самоврядування та учнівський «самвидав» - газети «ЛАКМУС» («Лише Активність Кожного – Майбутнє Успішної Співпраці») та «Mix2r@»
Випускники гімназії здобувають вищу освіту в престижних вузах України, та передусім у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Серед випускників гімназії та ЛНУ ім.. І. Франка – кандидат економічних наук І.Барилюк.
За високі досягнення у навчанні та активну національно-громадянську позицію кожного року двоє випускників гімназії (хлопець та дівчина), а також випускники-студенти ЛНУ ім. І.Франка нагороджуються премією, встановленою Вічним Фондом Дмитра Куп’яка (Канада).
1 листопада 2008 року на подвір’ї НВК постав у бронзі великий син українського народу, перший Президент ЗУНР – Євген Петрушевич.
Напередодні Дня музеїв – у травні 2010р. – відкрито відновлений краєзнавчий музей. Це стало можливим завдяки небайдужим людям – меценатам зі Львова, Буська, США, Канади, науковцям Інституту археології Львівського національного університету імені Івана Франка, серед яких – В.Конопля., П Довгань., Н Стеблій. Багато для відновлення музею зробили вчителі та учні гімназії, які вклали в цю важливу справу не лише працю своїх рук, але й серце.
Днем гімназії від часу її створення визначено 14 жовтня – День Пресвятої Богородиці Покрови.


Немає коментарів:

Дописати коментар